پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
توسعه هوشمندسازی راههای پایتخت

تاریخ انتشار: 1399/03/01

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران گفت : 4 دستگاه دوربین نظارتی تصویری ، در آزاد راه تهران -شمال نصب می‌شود.


مهندس حیدر نوروزی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران با اشاره به افزایش رصد الکترنیکی جاده‌ها با نصب سامانه‌های هوشمند ثبت تخلف، و راه اندازی دوربین های نظارتی تصویری گفت: به منظور کنترل سرعت و تردد خودرو‌ها و نیز کاهش سوانح رانندگی، 4 دستگاه دوربین نظارتی تصویری ، در آزاد راه تهران -شمال نصب می‌شود.
وی اذعان داشت : با توجه به در پیش رو بودن تعطیلات عید سعید فطر جهت ارزیابی بهتر تردد در این آزاد راه تا کنون 2دستگاه در این آزاد راه نصب شده و طبق آمار واصله  افزایش ترددطی روز گذشته   در این آزاد راه را شاهد هستیم .
این مقام مسئول در ادامه به تعداد دستگاههای موجود در سطح جاده های استان اشاره کرد و گفت: کلیه محورهای ورودی و خروجی سطح استان تهران به ۱۱۵ عدد تردد شمار، 27عدد دوربین نظارت تصویری92  عدد سامانه ثبت تخلفات مجهز شده است .

مهندس حیدر نوروزی تصریح کرد: این سامانه‌ها با پایش و ارسال سرعت لحظه‌ای و متوسط هر خودرو و نیز ارائه آمار‌های ترافیکی و تردد در کنار سایر سامانه‌های هوشمند مانند تردد شمار‌ها و توزین حین حرکت، کمک شایانی به تحلیل رفتار‌های ترافیکی و ارتقاء ایمنی محور‌ها می‌کند.

 وی ادامه داد : نصب دوربین در سطح استان باعث بالا رفتن امنیت شده و در زمینه نظارتی و کنترلی سبب ارتقاء فرهنگ ترافیکی در سطح جاده می‌شود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران با بیان اینکه یکی از مهمترین شاخصه‌های هوشمندسازی جاده ها، پوشش حداکثری سامانه‌های ثبت تخلف سرعت در محور‌ها است، اظهارکرد: استان تهران بر اساس شاخص‌های ارزیابی موجود در این زمینه، در وضعیت مطلوبی قرار دارد، بطوریکه اکثر محور‌های استان تحت پوشش این سامانه ها هستند.​


مشخصات:
نظرات: *