پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​ رکوردزنی سرعت در رسیدگی به پرونده های حقوقی

تاریخ انتشار: 1398/07/21

​ رکوردزنی سرعت در رسیدگی به پرونده های حقوقی


با هدف احقاق حقوق کاربران جاده ای و برخورد با متخلفین به 1874 پرونده حقوقی در بازه زمانی کمتر از چهار ماه رسیدگی و احکام متناسب صادر گردید.


به گزارش روابط عمومی اداره کل؛ جواد معرفی از تسریع روند پیگیری و بروز رسانی پرونده های حقوقی و پرداخت خسارت کاربران جاده ای از طریق بیمه مسئولیت مدنی مدیران خبر داد.

جواد معرفی رئیس اداره حقوقیِ اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران گفت: از خرداد ماه سالجاری تاکنون 1874 پرونده در خصوص تخلفات رانندگان و شرکت های بار و مسافر ثبت و به روزرسانی و با تشکیل جلسات متعدد احکام متناسب صادر گردید.

وی افزود: رسیدگی به 1200 پرونده تخلفات شرکت های حمل و نقل کالا و 308 پرونده ایمنی و ترافیک با اجرای کمیسیون ماده 12 آیین نامه اجرایی تبصره یک ماده 31 ، صورت و احکام متناسب صادر گردید و تا کنون 7 شرکت پلمپ و اعمال قانون شد.

معرفی در ادامه گفت: علاوه بر رسیدگی به تخلفات شرکت های حمل و نقل کالا به 316 پرونده مربوط با تخلفات شرکت های حمل و نقل مسافر و 50 پرونده تخلفات شرکت های حمل و نقل بین المللی نیز رسیدگی و احکام متناسب صادر گردید.

این مقام مسئول با اشاره به رسیدگی و به روز رسانی پرونده تصادفات گفت : با هماهنگی و تعامل با مراجع قضایی و انتظامی، زین پس افراد زیان دیده در تصادفات جاده ای می توانند از طریق بیمه مسئولیت مدنی مدیران، خسارات خود را دریافت نمایند.

رئیس اداره حقوقی در پایان گفت: امید است با پیگیری شکایات و برخورد با متخلفین و اجرای دقیق قوانین شاهد احقاق حقوق تمامی کاربران جاده ای و مسافرین عزیز باشیم.
مشخصات:
نظرات: *