پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
سهولت و تسریع در رفت و آمد روستائیان

تاریخ انتشار: 1398/07/20

​  سهولت و تسریع در رفت و آمد روستائیان​

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران حیدر نوروزی ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران گفت: به دنبال اعلام طرح ابرار از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور اقدامات قابل توجهی در سطح راه‌های روستایی استان تهران انجام شده و در حال انجام است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان تهران بابیان اینکه راههای روستایی و فرعی استان تهران همانند محورهای شریانی از اهمیت بسزایی برخوردار است،  نگهداری و توسعه این مقوله هم حائز اهمیت است.

وی خاطر نشان کرد: حدود 2000 کیلومتر از راههای استان مربوط به راههای روستایی و فرعی میباشد که این راهها  یکی از مهمترین خدمات زیربنایی است ونقش و جایگاه ویژه ای در توسعه مناطق روستائی ایفاء می کند، به طوری که از آن به عنوان شریان حیاتی هر منطقه یاد می شود.

ایشان تصریح کرد: جاده ها علاوه بر حمل تولیدات زراعی، عامل اصلی جابجائی مسافران و پیوند دهنده مناطق روستائی و شهرها می باشند. که این امر باعث میشود برنامه ریزی مهمی در راه های روستایی و فرعی داشته باشیم 

ایشان یادآور شد : با شروع طرح ملی ابرار در استان تهران تا پايان امسال ۲۵ كيلومتر شامل  شش روستا در فيروزكوه و يك روستا در دماوند در راستای اجرای "طرح ملي ابرار" تا پايان امسال به بهره برداری می‌رسد. 

وی ادامه داد: : ساخت و تکمیل راه روستایی اوچونک دماوند به طول هشت كيلومتر با تامین ۱۰ میلیارد ریال از منابع استانی در حال انجام است كه روزهای آينده به بهره‌برداری می‌رسد و با اتمام آن ۳۰۰ خانوار از راه مناسب برخوردار می‌شوند.

حیدر نوروزی در خصوص اقدامات انجام شده ابراز امیدواری کرد وگفت: امید است ، مقدار راه روستایی هدف‌گذاری شده  تا پایان سال جاری در قالب احداث یا تکمیل، عملیاتی و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه درواقع هدف اصلی طرح ابرار نیز ساخت و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام راه روستایی در کشور است یادآورشد افزایش سرعت عمل در تکمیل و ساخت راه‌های روستایی به صورت جهادی به سازمان راهداری که متولی ساخت و نگهداری از راههای روستایی کشور است واگذارشده است که در این راستا اقدامات چشمگیری را به عمل آمده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران در پایان از کلیه عوامل و دست اندرکاران خصو صا راهداران که در این راستا به صورت شبانه روز در محورها در حال فعالیت و خدمت به مردم هستند تشکر و قدردانی کرد. ​مشخصات:
نظرات: *