پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​ طرح ملّی ابرار از اول مهرماه در استان تهران کلید خورد

تاریخ انتشار: 1398/07/09

​ طرح ملّی ابرار از اول مهرماه در استان تهران کلید خورد


بالغ بر 25 کیلومتر از محورهای روستایی شهرستان های دماوند و فیروزکوه در اجرای طرح ملّی ابرار به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران؛ عادل مصدقی از اجرایی شدن طرح ملّی ابرار در راههای روستایی اولویت دار استان تهران خبر داد.

مصدقی معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران با  بیان مزیت های طرح ملّی ابرار گفت:  با سیاست های کاربردی که در این طرح لحاظ گردیده، امید آن می رود که با کمترین هزینه در زودترین بازه زمانی این طرح عظیم ملّی به بهره برداری رسد.

این مقام مسئول از اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران در اجرای بهینه این طرح ملّی خبر داد و افزود: از اول مهر ماه سالجاری عملیات ساخت و تکمیل راههای اولویت دار روستایی در استان تهران آغاز شد.

وی افزود: ساخت و تکمیل راه روستایی اوچونک با تامین یک میلیارد تومان از منابع استانی در حال انجام و طی روزهای آتی به بهره برداری خواهد رسید.

مصدقی گفت: عملیات راهسازی روستای اوچونک با جمعیتی بالغ بر 300 خانوار با اجرای عملیات خاکی و زیر سازی 7 درصد آهک و یک لایه آسفالت با استفاده از تمام توان، ظرفیت، امکانات و ماشین آلات راهداری به طول 8 کیلومتر با پیشرفت فیزیکی مطلوبی در حال اجرا می باشد. 

معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران ادامه داد: برنامه ریزی های اجرایی برای انجام زیرسازی طرح مذکور در تعدادی از محورهای روستایی شهرستان فیروزکوه صورت گرفته است که متعاقبا گزارشات تکمیلی بر اساس پیشرفت فیزیکی اعلام خواهد شد.

وی در پایان گفت: با بکارگیری روش های جدید راهسازی و اصلاح مشخصات فنی هزینه ساخت راه‌های روستایی از ۲۵ تا بیش از ۵۰ درصد کاهش خواهد یافت.

لازم به ذکر است: در طرح ابرار استفاده از آسفالت گرم به غیر از نواحی سردسیر ممنوع و همچنین لایه اساس حذف و لایه زیر اساس با سیمان یا آهک تثبیت می شود که مورد تایید آیین نامه‌های داخلی و بین‌المللی است.
مشخصات:
نظرات: *